OGŁOSZENIA
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 24 maja 2015 r.

 1. Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny, czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Czy jako człowiek wierzący wypełniłeś ten obowiązek?
 2. Nabożeństwo z modlitwami do Ducha Świętego będzie dzisiaj o godz. 18:00.
 3. Jutro przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, uroczysta Msza św. będzie o godz. 07:00 i 18:00.
 4. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z adoracją Najświętszego Sakramentu z udziałem Sióstr Jezusa Miłosiernego i zespołu muzycznego będzie w przyszłą niedzielę.
 5. Od początku czerwca do końca sierpnia nie będzie w niedziele mszy św. o godz. 13:30.
 6. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała i Krwi Pańskiej. Zespoły parafialne przygotowują się do ubierania ołtarzy. Wszystkich prosimy o mobilizację i o składanie kwiatuszków dla dzieci sypiących kwiatki.
  OŁTARZ I: przy kapliczce ubiera; Oaza, Koło przyjaciół „Radia Maryja” i ministranci - opiekun: ks. Jarosław Jurga
  OŁTARZ II: przy Centrum Kultury Młodzieżowej KANA ubiera młodzież, KSM  opiekun – ks. Maksymilian Pyzik.
  OŁTARZ III: przed Szkołą nr 33 ubiera: asysta parafialna, i Stowarzyszenie „Muminki” opiekun – ks. dr Mariusz Siciński.
  OŁTARZ IV: przy wejściu do kościoła ubierają; „Pomocnicy Maryi”, Apostolstwo Żywego Różańca, Rycerstwo Niepokalanej, Legion Małych Dusz , Koło misyjne - opiekun – ks. proboszcz.
 7. Nasz chór parafialny im. Jana Pawła II i chór młodzieżowy przygotowują się do uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy na próby w środy i piątki o godz. 19:00. Wspólny śpiew jest piękną modlitwą wielbiącą Boga i przysparza wiele satysfakcji śpiewającym.
 8. Dzisiaj przypada 42 rocznica świeceń kapłańskich Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Łódzkiego, pamiętajmy o modlitwie za naszego pasterza.
 9. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana przypada we czwartek 28 czerwca. Modlitwy w intencji kapłanów będą o godz. 18:00.
 10. Nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej u rodzin mieszkających w bloku nr 355 i 356 rozpocznie się w czwartek 28 maja podczas mszy św. o godz. 18:00. Wszystkich mieszkańców bloku 355 i 356 zapraszamy do udziału we mszy św. o godz. 18:00 we czwartek 28 maja.
 11. Prasa katolicka jest do nabycia przy wyjściu z kościoła i w kiosku na placu kościelnym.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na wyposażenie naszego kościoła. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary: po nawiedzeniu z bloku nr 354 – 630 zł, i bezimienna 200 zł i 100 zł. Bóg zapłać!
 13. Wypełniamy dzisiaj obywatelski obowiązek uczestnicząc w wyborach.
 14. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie: Janina Lewandowska i Leokadia Stanisława Łasica. Wieczny odpoczynek.

wiadomoœć dodano: 2015-05-23 17:53:14
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 17 maja 2015 r.

 1. Nabożeństwo majowe z Nowenną do Ducha Świętego będzie dzisiaj o godz. 18:00.
 2. W tygodniu nabożeństwo będzie codziennie po Mszy św. o godz. 18:00. Trwa nowenna do Ducha Świętego modlimy się podczas nabożeństwa.
 3. Miesięczne spotkanie Apostolstwa Modlitwy Żywego Różańca będzie dzisiaj o godz. 17:00. Zapraszamy!
 4. Ogólnopolskie spotkanie młodzieży nad Lednicą będzie w sobotę 06 czerwca. Zapisy przyjmuje ks. Maksymilian.
 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św. kończy się czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Tym, którzy nie wypełnili tego duchowego obowiązku przypominamy, by skorzystali jeszcze ze spowiedzi.
 6. Uroczysta rocznica pierwszej Komunii św. będzie w naszym kościele w niedzielę 24 maja o godz. 10:30. Wszystkie dzieci z klas III i ich rodziców zapraszamy do pięknego udziału w tej uroczystości.
 7. Spowiedź dzieci i rodziców przed rocznicą będzie w piątek o godz. 17:00.
 8. W dniu jutrzejszym 18 maja przypada 35-ta rocznica świeceń kapłańskich ks. proboszcza Grzegorza Jędraszka. Msza św. w intencji jubilata została zamówiona na godz. 18:00. Bóg zapłać!
 9. Wystawa planszowa Pt. „Moją polityką jest miłość. Św. Urszula – Julia Maria hr. Ledóchowska (1865-1939)” przygotowana przez Muzeum Historyczne m.st. Warszawy i Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego jest w naszym kościele zachęcamy do obejrzenia.
 10. Prasę katolicką można kupić przy wyjściu z kościoła i w kiosku na placu kościelnym. Warto przeczytać artykuły o wyborach prezydenckich dokonujących się w tych dniach by w sposób świadomy dokonać wyboru za tydzień.
 11. Dzisiaj ofiary złożone na tacę przeznaczone są na potrzeby organizacyjne Światowego Dnia Młodzieży. Składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać za ofiary złożone na wyposażanie naszej świątyni.
 12. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie: Wielisława Kazimiera Jaskóła i Eugeniusz Kwiatkowski. Wieczny odpoczynek...

wiadomoœć dodano: 2015-05-17 20:56:12
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 05 kwietnia 2015 r.

 1. Wszystkim naszym parafianom oraz gościom przybyłym do naszej parafii na święta Zmartwychwstania Pańskiego składam serdeczne życzenia. Niech Chrystus Zmartwychwstały napełnia nasze życie światłem swojej obecności byśmy wszyscy mogli podążać za Nim drogą świętości w mocy naszej wiary „Nawracajmy się i wierzmy w Ewangelię”.
 2. Nowenna do Bożego Miłosierdzia będzie w dniu dzisiejszym i jutro o godz. 18:00.
 3. Wszystkim, którzy tak pięknie włączyli się w przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego i w przygotowanie dekoracji świątecznych składam serdeczne podziękowanie Bóg zapłać! Serdeczne podziękowanie dla młodzieży przygotowującej dekoracje wielkanocne.
 4. W naszej archidiecezji codziennie w innym kościele trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Ojca św., Synodu Biskupów i w intencji rodzin. W naszej parafii adoracja rozpocznie się w najbliższy piątek 10 kwietnia mszą św. o godz. 07:00.(program)
 5. Skarbonki z „jałmużną wielkopostną” przynieśmy w niedzielę Miłosierdzia Bożego 12 kwietnia i złóżmy do kosza przed ołtarzem. Caritas parafialna przeznaczy te ofiary dla biednych.
 6. Sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii udzieli ks. bp Ireneusz Pękalski w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 12 kwietnia o godz. 12:00. Kandydaci do bierzmowania przychodzą na wspólną modlitwę w piątek i sobotę na godz. 17:00. Okazja do spowiedzi dla bierzmowanych, rodziców i świadków bierzmowania w piątek od godz. 17:00.
 7. Maturzyści udają się z pielgrzymką na Jasną Górę we wtorek po Wielkanocy.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę naszej świątyni. Wpłynęła ofiara po nawiedzeniu w bloku nr 351 – 540 zł., z bloku 352 – 770 zł, bezimienna – 600 zł i 500 zł. Trwają prace przygotowawcze do montażu fasad szklano aluminiowych na witraże od wschodniej strony kościoła.
 9. Caritas parafialna składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy złożyli przed świętami dary dla najbiedniejszych rodzin. Paczki żywnościowe otrzymało wiele ubogich rodzin.
 10. Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Ich Rodzinom „MUMINKI” składa serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom za pomoc w wykonaniu świątecznych ozdób i wsparcie działalności charytatywnej Stowarzyszenia, szczególne podziękowanie Rodzinie Witkowskich. „Bóg zapłać”.
 11. Rodzinom, które ufundowały tron pod monstrancję składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie: Eugeniusz Słowiński, Józefa Wypych, Feliks Rybicki, Feliks Lauk, Władysława Szczepaniak, Sławomir Bończak i Piotr Olesiński wieloletni kościelny w naszej parafii. Wieczny odpoczynek…

wiadomoœć dodano: 2015-04-04 19:47:50
Opieka: ks.Prałat Grzegorz Jędraszek; Projekt i Wykonanie angencja reklamowa DUX Promotion