OGŁOSZENIA
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 05 kwietnia 2015 r.

 1. Wszystkim naszym parafianom oraz gościom przybyłym do naszej parafii na święta Zmartwychwstania Pańskiego składam serdeczne życzenia. Niech Chrystus Zmartwychwstały napełnia nasze życie światłem swojej obecności byśmy wszyscy mogli podążać za Nim drogą świętości w mocy naszej wiary „Nawracajmy się i wierzmy w Ewangelię”.
 2. Nowenna do Bożego Miłosierdzia będzie w dniu dzisiejszym i jutro o godz. 18:00.
 3. Wszystkim, którzy tak pięknie włączyli się w przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego i w przygotowanie dekoracji świątecznych składam serdeczne podziękowanie Bóg zapłać! Serdeczne podziękowanie dla młodzieży przygotowującej dekoracje wielkanocne.
 4. W naszej archidiecezji codziennie w innym kościele trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Ojca św., Synodu Biskupów i w intencji rodzin. W naszej parafii adoracja rozpocznie się w najbliższy piątek 10 kwietnia mszą św. o godz. 07:00.(program)
 5. Skarbonki z „jałmużną wielkopostną” przynieśmy w niedzielę Miłosierdzia Bożego 12 kwietnia i złóżmy do kosza przed ołtarzem. Caritas parafialna przeznaczy te ofiary dla biednych.
 6. Sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii udzieli ks. bp Ireneusz Pękalski w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 12 kwietnia o godz. 12:00. Kandydaci do bierzmowania przychodzą na wspólną modlitwę w piątek i sobotę na godz. 17:00. Okazja do spowiedzi dla bierzmowanych, rodziców i świadków bierzmowania w piątek od godz. 17:00.
 7. Maturzyści udają się z pielgrzymką na Jasną Górę we wtorek po Wielkanocy.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę naszej świątyni. Wpłynęła ofiara po nawiedzeniu w bloku nr 351 – 540 zł., z bloku 352 – 770 zł, bezimienna – 600 zł i 500 zł. Trwają prace przygotowawcze do montażu fasad szklano aluminiowych na witraże od wschodniej strony kościoła.
 9. Caritas parafialna składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy złożyli przed świętami dary dla najbiedniejszych rodzin. Paczki żywnościowe otrzymało wiele ubogich rodzin.
 10. Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Ich Rodzinom „MUMINKI” składa serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom za pomoc w wykonaniu świątecznych ozdób i wsparcie działalności charytatywnej Stowarzyszenia, szczególne podziękowanie Rodzinie Witkowskich. „Bóg zapłać”.
 11. Rodzinom, które ufundowały tron pod monstrancję składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie: Eugeniusz Słowiński, Józefa Wypych, Feliks Rybicki, Feliks Lauk, Władysława Szczepaniak, Sławomir Bończak i Piotr Olesiński wieloletni kościelny w naszej parafii. Wieczny odpoczynek…

wiadomoœć dodano: 2015-04-04 19:47:50
NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ 29 marca 2015 r.

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją eucharystyczną dzisiaj o godz.18:00. Jest to już ostatnie nabożeństwo w tym Wielkim Poście zachęcamy do licznego udziału, można na procesję przyjść z poświęconymi palemkami.
 2. Rozpoczyna się dzisiaj Wielki Tydzień. Czy wyspowiadałem się już przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego?- takie pytanie powinien sobie postawić każdy człowiek wierzący. Spowiadamy od poniedziałku do środy w godz. od 6:30 do 7:30 i od 17:00 do 18:30.
 3. Triduum Paschalne to szczególne dni związane z naszym zbawieniem.
  W Wielki Czwartek – Msza św. Krzyżma w bazylice archikatedralnej z udziałem kapłanów z całej archidiecezji będzie o godz. 10:00.
  Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 koncelebrowana przez wszystkich kapłanów z naszej parafii. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii św. i ich rodziców. W Wielki Czwartek spowiadamy od godz. 16:00 do 18:00. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 21:00. W Wielki Czwartek przypada 10-ta rocznica śmierci Ojca Świętego św. Jana Pawła II.
  W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej będzie o godz. 18:00 adoracja krzyża, przynosimy ze sobą krzyże. Ofiary zebrane w tym dniu przeznaczone są dla Kustodii Ziemi Świętej na utrzymanie kościołów zbudowanych na miejscach świętych. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Adoracja Najśw. Sakramentu w Wielki Piątek przez całą noc i Wielką Sobotę przez cały dzień. Modlitwa brewiarzowa jest modlitwą liturgiczną Kościoła, duchownych i świeckich. Zapraszamy do takiej modlitwy: w W. Piątek i W. Sobotę o godz. 08:00 i w godzinie miłosierdzia o godz. 15:00.
  W Wielką Sobotępoświęcenie pokarmów od godz. 9:00 do godz. 17:00. Z pokarmami zajmujemy miejsca w ławkach w lewej nawie kościoła. Przy poświęceniu składamy ofiary na aluminiowo szklane fasady na witraże.
  Celebracja Wigilii Paschalnej w sobotę rozpoczyna się przed kościołem o godz. 20:00. Przynosimy ze sobą świece i odnawiamy przyrzeczenia chrztu św. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania niech przyniesie swoje świece od chrztu i zaprosi chrzestnych.
 4. Procesja rezurekcyjna dookoła kościoła w poranek wielkanocny o godz. 6:00. Procesję poprowadzi i Mszę św. rezurekcyjną celebrował będzie ks. bp Ireneusz Pękalski.
 5. Zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła i placu przy kościele. Do sprzątania kościoła i placu kościelnego można przychodzić codziennie od godz. 08:00.
 6. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece „CARITAS” z których dochód przeznaczamy na pomoc dla biednych rodzin.
 7. W Wielki Piątek przypada pierwszy piątek miesiąca, chorych odwiedzamy od godz. 09:00.
 8. Nowenna do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się w Wielki Piątek o godz. 17:30 w kaplicy św. Józefa, w Wielką Sobotę będzie o godz. 19:30.
 9. Wszystkim, którzy przygotowali Drogę Krzyżową przez nasze osiedle, Bóg zapłać!
 10. Łącznicy zbierają ofiary na prace budowlane prowadzone w kościele ofiary można także wpłacać w kancelarii lub na konto parafialne. Wpłynęła ofiara z bloku nr 101 – 50 zł., z bloku nr 102 – 190 zł. z bloku nr 113 – 329 zł., z bloku nr 124 - 90 zł. z bloku nr 352 – 700 zł. z bloku nr 353 – 120 zł. i z bloku nr 349 – 120 zł., Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 11. Prasa katolicka jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 12. Ozdoby świąteczne wykonane przez podopiecznych i wolontariuszy Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin „Muminki” można nabyć dzisiaj, po każdej mszy św. przy wyjściu z kościoła. Ofiary złożone będą przeznaczone na organizację zajęć rehabilitacyjnych i innych form działalności naszych podopiecznych, w tym wyjazdu wakacyjnego. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.
 13. Świece CARITAS na pomoc dla biednych rodzin można nabyć przy wyjściu z koscioła.
 14. Msza św. za naszych parafian zmarłych w marcu będzie we wtorek 31 marca o godz. 18:00. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie: Stanisław Stępień, Mirosław Miterka, Tadeusz Pawłowski, Benedykt Oraczewski, Marian Cypel i Andrzej Ambroszczyk. Wieczny odpoczynek…

wiadomoœć dodano: 2015-03-28 17:07:19
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22 marca 2015 r.

 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i procesją będzie dzisiaj o godz. 18:00.
 2. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego wypada w środę 25 marca. Jest to Dzień Świętości Życia uroczysta msza św. z homilią będzie o godz. 18:00.
 3. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 17:00, dla dorosłych i dla młodzieży po Mszy św. o godz. 18:00. Jest to już ostatnia droga krzyżowa w tym wielkim poście. Zapraszamy!
 4. Za tydzień Niedziela Palmowa – poświęcenie palemek będzie podczas wszystkich Mszy św.
 5. Trwa codziennie Nowenna do Matki Boskiej Jasnogórskiej o godz. 18:00. Zakończenie Nowenny będzie mszą św. w środę o godz. 18:00.
 6. Młodzież a szczególnie przygotowująca się do bierzmowania uczestniczy w Niedzielę Palmową w „Marszu dla Jezusa”. Marsz rozpoczyna się na Placu Wolności o godz. 13:30. Msza św. będzie przy bazylice archikatedralnej.
 7. Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w piątek 27 marca w ramach Drogi Krzyżowej. Wykonawcami będą przedstawiciele różnych grup parafialnych oraz uczniowie Gimnazjum 29. Rozpoczęcie o godz. 16:45 na dziedzińcu przed głównym wejściem do kościoła.
 8. Caritas parafialna organizuje pomoc dla najuboższych z naszej parafii. Można włączyć się w tę pomoc wrzucając ofiarę do puszki przy wyjściu z kościoła. Można także przygotować dary żywnościowe. Dary te można wkładać do koszy ustawionych przy wyjściu z kościoła. Wychodząc z kościoła można wziąć torby foliowe na dary żywnościowe.
 9. Przypominamy, że w każdą niedzielę jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św. i nie można w tym dniu robić zakupów oraz podejmować prac nie licujących z charakterem dnia świętego.
 10. Pielgrzymka maturzystów z naszej archidiecezji łódzkiej będzie we wtorek po Wielkanocy 07 kwietnia.
 11. Kartki świąteczne i inne ozdoby wykonane przez podopiecznych i wolontariuszy Stowarzyszenia Niepełnosprawnych i ich Rodzin „Muminki” można nabyć dzisiaj, po każdej mszy św. przy wyjściu z kościoła. Za wsparcie serdecznie dziękujemy.
 12. Świece CARITAS można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 13. Prasa katolicka jest do nabycia przy wyjściu z kościoła i w kiosku na placu kościelnym.
 14. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prace budowlane w naszej świątyni. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary z bloku nr 365 – 400 zł, z bloku nr 315 – 90 zł, z bloku nr 336 - 40 zł, z bloku nr 342 - 100 zł, z bloku nr 331 – 80 zł, z bloku nr 332 – 130 zł, z bloku nr 333 - 100 zł, z bloku nr 109 – 380 zł, i ofiara bezimienna 100 zł. na prace budowlane i wyposażanie naszej świątyni.
 15.  W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie: Leon Ambroszczyk, Irena Jankowska, Ewa Paniuchno, Barbara Orzechowska, Sabina Błaszczak. Wieczny odpoczynek...

wiadomoœć dodano: 2015-03-21 21:13:05
Opieka: ks.Prałat Grzegorz Jędraszek; Projekt i Wykonanie angencja reklamowa DUX Promotion