OGŁOSZENIA
III NIEDZIELA ADWENTU 14 GRUDNIA 2014 r.

 1. Nabożeństwo adwentowe będzie dzisiaj o godz. 18:00.
 2. Rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na Fundusz Ochrony Macierzyństwa.
 3. Nowenna do Matki Boskiej Jasnogórskiej rozpoczyna się w środę 17 grudnia o godz. 18:00. Zakończy się 26 grudnia mszą św. o uzdrowienia o godz. 19:00.
 4. Zachęcamy do udziału we mszy św. roratniej codziennie o godz. 6:30 Wszyscy wierzący w Chrystusa powinni przygotować do świąt swoje serce przez spowiedź. Spowiadamy codziennie rano od godz. 6:30 i po południu od godz. 17:00.
 5. Jeśli do którejś rodziny nie przyniesiono jeszcze opłatków to można je pobrać z kancelarii parafialnej bądź dzisiaj po mszy św. w zakrystii. Ofiary z opłatków przeznaczamy na ogrzewanie w naszym kościele.
 6. Młodzież zapraszamy na modlitwę adoracyjną kanonami z Taize w piątek po mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy!
 7. Przy wyjściu z kościoła można za złożeniem ofiary pobrać sianko na stół wigilijny. Ofiary przeznaczamy dla sióstr karmelitanek klauzurowych na utrzymanie ich klasztoru.
 8. Pasterka – Uroczysta Msza św. o Narodzeniu naszego Zbawiciela będzie w naszej parafii w środę 24 grudnia o godz. 22:00. W tę świętą cichą noc niech będzie zgoda i miłość a także nie powinno być wystrzałów z petard.
 9. Zapraszamy do pomocy w gruntownym posprzątaniu kościoła przed świętami. W poniedziałek od godz. 8:00 można przyjść ze ściereczkami do wycierania kurzu.
 10. Zapraszamy na wieczerzę wigilijną osoby samotne z naszej parafii, które nie mają z kim zasiąść do wieczerzy wigilijnej. Osoby samotne mogą zgłosić się do kancelarii parafialnej i zasiądą do stołu w wigilijny wieczór z rodziną z naszej parafii.
 11. Zapraszamy wszystkich śpiewających w naszych parafialnych chórach na przedświąteczne próby we wtorek o godz. 19:30, w środę i w piątek na godz. 19:00. Zapraszamy także chętnych których Pan Bóg obdarzył głosem by chwalić Pana Boga. Próby odbywają się w Sali św. Cecylii w dolnym kościele.
 12. Wizytę duszpasterską - kolędę rozpoczniemy w poniedziałek 29. XII. Od ulicy Ćwiklińskiej. Kolęda będzie od godz. 16:00.
 13. Kartki świąteczne wykonane przez podopiecznych i wolontariuszy ze stowarzyszenia niepełnosprawnych „MUMINKI” można kupić przy wyjściu z kościoła. Dochód zostanie przeznaczony na organizację pracy z niepełnosprawnymi w naszej parafii. Za każdy gest życzliwości i ofiarności składamy serdeczne Bóg zapłać!
 14. W przyszłą niedzielę „taca gospodarcza” na ogrzewanie naszej świątyni. Za miesiąc listopad koszta ogrzewania w parafii wyniosły 17.771 zł.  Za wszystkie ofiary składamy Bóg zapłać!
 15. Prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła i w kiosku na placu kościelnym.
 16. W tym tygodniu zmarli nasi parafianie: Ryszard Borucki i Marianna Łuczak. Wieczny odpoczynek…

wiadomoœć dodano: 2014-12-13 13:58:06
I NIEDZIELA ADWENTU rok B 30 listopada 2014 r.

 1.  „Adwent”, który dzisiaj rozpoczynamy jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” taka jest myśl przewodnia nowego roku duszpasterskiego. Nabożeństwo adwentowe będzie dzisiaj o godz. 18:00.
 2. Roraty – czyli uroczysta Msza św. czuwania wraz z Matką Bożą o świcie, w naszym kościele są codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6:30 – zachęcamy do licznego udziału. Dla dzieci przygotowane jest losowanie Dzieciątka Jezus. Dzieci, które przygotują serduszko z dobrym uczynkiem będą brały udział w losowaniu figurki Dzieciątka Jezus. Serduszka wykonane przez dzieci przyozdobią choinkę ustawioną w kościele.
 3. Rekolekcje adwentowe będą 07, 08 i 09 grudnia. Będzie je prowadził ks. Tomasz Owczarek.
 4. Poświecenie medalików będzie 08 grudnia o godz. 17:00.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu od godz.15:00 do 21:00 w intencji rekolekcji adwentowych. Spowiedź od godz. 17:00. Msza św. w intencji Ojca św., biskupów, kapłanów, o powołania kapłańskie i „Radia Maryja” z udziałem ministrantów i ich rodziców będzie o godz.18:00. Zapraszamy do Modlitwy Koło Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego.
 6. W pierwszy piątek miesiąca. Chorych odwiedzamy od godz. 09:00, dla chorych jest to duchowe przygotowanie do świąt. Chorych można zgłaszać w kancelarii parafialnej i w zakrystii. Msza św. dla dzieci jest w piątek o godz. 17:00. Spowiadamy od godz. 6:30 do 7:30 i od 16:00 do 18:00.
 7. Poświecone opłatki przynoszą do naszych domów upoważnieni przez ks. proboszcza łącznicy. Ofiary złożone na ręce łączników przeznaczamy na ogrzewania w naszej świątyni i na prace prowadzone przy kościele.
 8. Kartki i ozdoby świąteczne wykonane przez podopiecznych i wolontariuszy ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom „MUMINKI” można kupić przy wyjściu z kościoła. Dochód zostanie przeznaczony na całoroczną pracę, a zwłaszcza na dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego dla podopiecznych stowarzyszenia. Za wszelką życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać!
 9. Świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom można zakupić przy wyjściu z kościoła i w kiosku na placu kościelnym. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dofinansowanie obiadów w szkołach dla dzieci z naszej parafii.
 10. Prasę katolicką: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” można kupić przy wyjściu z kościoła i w kiosku na placu kościelnym. Jest do nabycia miesięcznik LIST i RÓŻANIEC
 11. W tym tygodniu zmarli nasi parafianie: Urszula Niewiadomska, Bogumiła Mielczarek, Mirosław Drążkiewicz, Andrzej Olczyk, Mieczysław Kanda. Wieczny odpoczynek...

wiadomoœć dodano: 2014-11-29 19:28:42
Opieka: ks.Prałat Grzegorz Jędraszek; Projekt i Wykonanie angencja reklamowa DUX Promotion