OGŁOSZENIA
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (05 października 2014 r.)

 1. Nabożeństwo różańcowe z procesją eucharystyczną do pięciu ołtarzy będzie dzisiaj o godz. 18:00. Nabożeństwo różańcowe jest codziennie po Mszy św. o godz. 18:00. Nabożeństwo dla dzieci od poniedziałku do soboty o godz. 17:00. Nabożeństwo różańcowe w soboty jest o godz. 17:00 w kaplicy św. Józefa.
 2. Dzisiaj po nabożeństwie będzie miesięczne spotkanie asysty. Zapraszamy chętnych do włączenia się do asysty.
 3. We wtorek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 4. Trwa przygotowanie do bierzmowania. Zapraszamy młodzież z klas III gimnazjum i starszych, którzy jeszcze do bierzmowania nie przystąpili. W każdą niedzielę przygotowujący się uczestniczą we Mszy św. o godz. 9:00 i po Mszy św. jest spotkanie formacyjne.
 5. Wypominki to modlitwa Kościoła za naszych bliskich zmarłych. Czy pamiętam o modlitwie za zmarłych rodziców i krewnych? Wypominki roczne są w każdą niedzielę o godz. 11:30. W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych będzie codziennie Msza św. za tych zmarłych za których najbliżsi zamówią wypominki. Przy wyjściu z kościoła można zamówić wypominki. Na wypominki przyjmujemy także codziennie w kancelarii. Przypominamy także o zamawianiu przynajmniej raz w roku mszy św. za bliskich zmarłych.
 6. Katecheza przygotowująca do zawarcia sakramentu małżeństwa jest w każdą sobotę o godz. 18:00. Wszyscy którzy planują zawarcie sakramentu małżeństwa w ciągu najbliższego roku a nie mają ukończonej katechezy powinni się zgłosić.
 7. Studentów zapraszamy do duszpasterstwa akademickiego. Inauguracja dzisiaj podczas mszy św. o godz. 19:00. Zapraszamy po mszy św. do sali w domu parafialnym – celem omówienia form i czasu spotkań duszpasterstwa. Inauguracja roku akademickiego będzie w katedrze w przyszłą niedzielę 12 października o godz. 19:00. Mszy św. będzie przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski.
 8. W przyszłą niedzielę jest Dzień Papieski, przy wyjściu z kościoła po mszy św. będzie można złożyć ofiarę na „fundusz papieski” z którego fundowane są stypendia dla uczącej się młodzieży.
 9. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. Wpłynęła bezimienna ofiara 200 zł. i 100 zł. z bloku nr 232 – 170 zł. z bloku 101 – 60 zł., z bloku 102 - 150 zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 10. Prasę katolicką „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość niedzielny” i „Mały gość niedzielny” dla dzieci można kupić przy wyjściu z kościoła miesięcznik „Różaniec” można kupić w kiosku na placu przy kościele.
 11. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie: Janina Stańczak, Henryk Witczak, Mirosław Jęsiak i Andrzej Kułak. Wieczny odpoczynek…

wiadomoœć dodano: 2014-10-04 18:08:05
Opieka: ks.Prałat Grzegorz Jędraszek; Projekt i Wykonanie angencja reklamowa DUX Promotion